PASLANMAZ ÇEKME BORU-KÜPEŞTE BORU-DİKİŞLİ BORU


Paslanmaz Boru

İthalat ve satışını yapmış olduğumuz, paslanmaz borular  istenilen ölçü ve ebatlarda her daim firmamızda bulabileceğiniz  ürünlerimizden biridir. Paslanmaz boru  ile ilgili en önemli 2 ana faktör olan  ekonomiklilik ve  yüksek mukavemet  ilkesini ön plana çıkararak üretilen, paslanmaz borular  satış ve satış sonrası gerekli tüm destekleri vererek müşterilerimizin memnuniyetlerini ön plana çıkarmak, sürekli öncelikli hedeflerimiz arasında olmuştur,  siz değerli müşterilerimize  karşı tercih sebebi olabilmek için yılların vermiş olduğu tecrübeyle birlikte her gün emin adımlarla başarıya bir adım daha yaklaşmak bizi hep memnun etmiştir.

Paslanmaz Boru

Poyraz Paslanmaz Çelik olarak,  paslanmaz borular ile ilgili tüm ebat ve ölçülerde boru bulabileceğiniz gibi, gerektiğinde özel üretim yaparak istenilen ebat ve ölçülerde üretim yaptırabilmekteyiz. Paslanmaz boru imalat aşamasında kullanılan paslanmaz çelik  malzeme ile yapılan imalat, karbon ve az alaşımlı çeliklerden daha farklı özellikler taşırmaktadır. Bu farklılık, genellikle malzemelerin akma dayanıklılığı ile pekleşme davranışlarının farklı, farklı  olmasından kaynaklanabilmektedir. Unutulmaması gereken bir hususta şudur ki, Paslanmaz çelikten imal edilen paslanmaz borular da en önemli etken akma ve çekme dayanıklılığı, sürekli pekişme özelliği ve kesit daralmasıdır. Paslanmaz Borulara şekil verebilmek için ortak özellik olarak şöyle sıralamak mümkündür.

 

1-. Paslanmaz çelikten imal edilen paslanmaz boruların  dayanıklılığı, sertliği ve sürekliği genellikle çok daha yüksek olmalıdır.
2- Daha hızlı pekleşirler (yani şekil verdikçe dayanıma süreci hızla artar)
3- Paslanmaz boruların imalatı sonunda parça yüzeyinde korozyona karşı koruyucu bir oksit filmine sahip olması  gerektiği dikkate kesinlikle alınmalıdır, aksi halde istenilen kalite elde edilememektedir.

Paslanmaz borunun bazı kullanım alanları şunlardır:

Petrol Boru Hatları,Temel Kazıkları,Su Dağıtım Hatları, Endüstriyel Boru Ağları, Çelik Yapılar, Rafineriler, Doğalgaz Boru Hatları, Basınçlı Hava Hatları ve, Özel Amaçlı Kullanımlardır.