Dekoratif Desenli Paslanmaz Çelik Sac & Dekoratif Renkli Paslanmaz Çelik Sac


 
Desenli Dekoratif Paslanmaz Çelik Sac & Renkli ve Desenli Paslanmaz Çelik Sac

         Dekoratif paslanmaz sac;paslanmaz çeliğin işlenmiş ve özel kimyasal yöntemlerle elektronize iyon verilerek istenilen desen ve renk sağlanarak işlenmiş halidir ve bu anlamda kendi sektörünü yaratmıştır.Paslanmaz Çelik aslında soğuk bir materyaldir. İnsanlar günümüze gelene kadar bir çok aşamadan geçerek bu ürünü daha sıcak hale getirmeye çalışmaktadırlar. İlk günden itibaren paslanmaz çeliğe çeşitli normlar verilerek insanlığın hizmetine sunmuşlardır. Günümüzde ağırlıklı olarak normal paslanmaz çelikteki desenler nokta desen, kare desen ve deri desen olarak bilinmektedir. Yakın zamanlarda artık bu soğuk materyali daha sıcak hale getirmek için renklendirme aşamasına geçmişlerdir. Renklendirme aşamasında farklı yöntemler vardır, bunlardan en fazla kullanılan ve dayanıklı olan titanyum renklendirme yöntemidir.Ürünler ürüteim aşamasında uygun malzeme seçilip Dekoratif Ayna Paslanmaz Çelik yapılır, ardından Dekoratif Sarı Paslanmaz Çelik haline gelmektedir. Desenli paslanmaz çelik'ler üretilirken önce desen verilerek sonra renklendirme işlemi yapılmaktadır. Ürünlerin temizlenmesinde ağır temizleyicilerin kullanılması gerekmektedir. Tiner, cam sil ve saten alçı kullanabilirsiniz, ama ayna paslanmaz çelik olduğunu unutmayıp ona göre bezle ve şiddetle temizlemeniz gerekmektedir. Dekoratif paslanmaz çelik'lerin uygulama alanları dekorasyona bağlı olarak değişmektedir. Kolon kaplama, reklam sektörü, mimarı dekorasyon, asansör kabin ve asansör kapı uygulamaları, inşaat sektörü, tekstil aksesuarı gibi alanları sayabiliriz. Ürünlerimiz piyasa da bilinen adıyla Dekoratif Renkli Paslanmaz Çelik olarak bilinmektedir.

Paslanmaz çelik; uzun ömürlü olmasından ötürü yenileme maliyeti olmayan bir malzemedir. Çeliğin sağlamlığını özel desen ve renklerle birleştiren POYRAZ PASLANMAZ mimari açıdan şık, estetik ve uzun ömürlü işlere imza atmaktadır. Mevcut desenler ve ölçülere ek olarak size özel tasarımlara cevap verebilmekteyiz. 90 dereceye kadar kırılmadan bükülme kolaylığı sağlayan dekoratif saclar hiç leke tutmaz ve kolay temizlenir, hijyenik olduğundan sağlık kurumları için benzersiz bir malzemedir.

DEKORATİF DESENLİ PASLANMAZ ÇELİK SAC & RENKLİ PASLANMAZ ÇELİK SAC ÇEŞİTLERİ

1 – SUPER MIRROR VE PVD CONTİNG ( AYNA YÜZEYLER ): 

Özellikleri : Yansıma sağlayan çok parlak ve ayna yüzeyi sağlayan paslanmaz çeliğin üzerine ince fakat çok sert bir film oluşturulması ile elde edilir. Yumuşak ve parlak bir görüntü verir farklı renkli ürünler elde edilebilir. Bunlar genelde MİRROR (Süper Ayna,Beyaz Ayna) - MİRROR GOLD (Sarı Ayna,Altın Ayna) – MİRROR COPPER (Bakır Ayna) – MİRROR BLACK (Siyah Ayna) - BLUE MİRROR(Mavi Ayna) -BRONZ renklerdir. ( Ayna yüzey )

2 – ETCHING ( DESENLİ AYNA YÜZEYLER )

Özellikleri : Özel kimyasal yöntemler uygulaması ile elde edilen paslanmaz sacın desenli yüzey modelidir.MİRROR ETCHİNG(Ayna Desenli) ve MİRROR GOLD ETCHİNG(Altın Desenli) olmak üzere temelde ikiye ayrılır. İstenilen her desende üretilebilir.

3 – NO.4 ( SATİNE ) ( TAŞLAMALI VE İPEK YÜZEY )

Özellikleri : Özel taşlama yöntemiyle elde edilen ve kesintili izlerden oluşan ve gümüş ve beyaz efektli bir yüzeydir.Satine için ülkemizde ipek yüzey olarak adlandırılır.Bunlar genelde HAİRLİNE(SATİNE) - GOLD HAİRLİNE (Sarı Satine,Altın Satine) - BLACK HAİRLİNE(Siyah Satine) - COPPER HAİRLİNE(Bakır Satine) - BLUE HAİRLİNE(Mavi Satine) Bu yüzeyi renkli olarak da üretmek ve kullanmak da mümkündür.

4 – N.S.P NON STAIN PROCESING ( ÖZEL LEKE TUTMAZ YÜZEY)

Özellikleri : “ Antı fıngerprınt “ olarak bilinen bir yüzey kaplama yöntemidir. Bu üründe el izi ve leke kalmamakta ve temizliği çok kolay olmaktadır.

5 – BEAD BLAST ( AŞINDIRMA YÜZEY )

Özellikleri : Paslanmaz çelik saclarının mekanik bir aşındırma prosesine tabi tutulması neticesinde elde edilen bir yüzeydir. Şık ve yumuşak bir görüntüye sahiptir.

6 – EMBOSSED ( KABARTMA YÜZEY )

Özellikleri : Soğuk çekilmiş paslanmaz çeliğin özel silindirler ile işleme tabi tutulması neticesinde elde edilen kabartma desenli yüzeylerdir.LİNEN BA-LİNEN GOLD(Beyaz ayna Nokta Desen Sarı Nokta Desen) veya DİAMOND BA-DAİMOND GOLD (Beyaz Ayna Kare Desen,Sarı Kare Desen) ülkemizde revaçtaki desenlerdir.

 Dekoratif Desenli Paslanmaz Çelik Sac & Renkli  Paslanmaz Çelik Sac Teknik Özellikleri:

Kalite: SUS 304 – 316 – 430 – 201

Kalınlık: 0,50mm – 3.00mm aralığında değişen kalınlıklar stoklarımızda mevcuttur.

Renkler: Süper Ayna, Altın, Siyah, Gül Altın, Bakır, Bronz, Mavi, Mor

Ebat: 1219mm x 2438mm – 1500mm x 3000mm – 1250mm x 2500mm

Dekoratif Desenli Paslanmaz Çelik Sac & Renkli Paslanmaz Çelik Sac Kullanım Alanları:

  • Asansör kabin – kapı ve butonu
  • Kolon kaplama, duvar ve tavan kaplamaları
  • Aydınlatma, mobilya,  banyo derz arası
  • Beyaz eşya, mutfak ve banyo aksesuarı
  • Dış cephe kaplama
  • Endüstriyel mutfak, gıda reyonları, pastane teşhir dolapları
  • Reklam sektöründe iç ve dış çalışmalarda, yön ve işaret levhaları, paslanmaz kutu harf

 

Dekoratif Renkli Paslanmaz Çelik Sac Yüzey Şekilleri:

                                         Dekoratif Desenli Paslanmaz Çelik Sac Yüzey Şekilleri:

 

                                          Dekoratif Kabartmalı Paslanmaz Çelik Sac Yüzey Şekilleri: